Cytat tygodnia

CYTAT TYGODNIA:
To dla nas zimny prysznic, ale może lepiej przegrać raz 0:5 niż pięć razy po 0:1.
Marek Saganowski, napastnik ŁKS Łódź po meczu ŁKS - Lech (0:5)

piątek, 15 kwietnia 2011

Podsumowanie dwudziestej pierwszej kolejki

Bardzo dobry mecz w Kielcach przyćmił ciekawiej zapowiadający się mecz Polonii z Lechem. Wreszcie zwycięska Jagiellonia. Z walki o ligowy byt nie rezygnuje Cracovia. W dwudziestej pierwszej kolejce piłkarze pamiętali, że gra się do końca - w ostatniej minucie jeden punkt uratował Śląsk Wrocław oraz Legia Warszawa.

MECZ KOLEJKI

Korona Kielce - Wisła Kraków

WYDARZENIA KOLEJKI

Brzydki mecz w stolicy

Jacek Zieliński i Jose Bakero - nieoczekiwana zmiana miejsc? Pewne było, że obaj trenerzy podejdą do meczu w sposób szczególny. Niestety, zamiast szybkich składnych akcji kibice obserwowali festiwal brutalnych zagrań. Ofiarą bezpardonowych ataków polonistów padał Manuel Arboleda, po faulu na którym z boiska w końcu wyleciał Ebi Smolarek. Niektóre media sugerują, że Kolumbijczyk sprowokował Ebiego próbując umieścić swój palec w miejscu, do którego nie dochodzi słońce i ten jeden moment przeciętnego meczu stał się tematem numer jeden w prasie. A na boisku? Grający w przewadze Lech zupełnie się pogubił i nie dość, że przewagi nie wykorzystał to jeszcze stracił gola i przegrał 1:0.

Pasy się nie poddają

Porażka w Zabrzu nie załamała Cracovii. Już w kolejne kolejce w imponującym stylu Pasy pokonały Lechię Gdańsk 3:0, dzięki czemu pod Wawelem na nowo odżyły nadzieję na ligowy byt. Za tydzień mecz w Gdyni z Arką - z gatunku tych o sześć punktów!

Ta ostatnia minuta

Liga nam się wyrównała, każdy może wygrać z każdym i każdy... zdaje sobie już z tego sprawę. W tej kolejce aż na trzech stadionach wynik meczu uległ zmianie w dziewiędziesiątej minucie meczu - Korona wyrównała rezultat meczu z Wisłą, Legia uratowała remis z Zagłębiem, Śląsk przedłużył passę spotkań bez porażki. Ligowcy zdają sobie sprawę, że w tak wyrównanej stawce o wyniku decydują detale - walka do końca popłaca.